Szpachlowanie parkietu w Warszawie

Niezależnie od tego jakiego rodzaju wypełniacz wybraliśmy, przed rozpoczęciem finalnego etapu należy go wymieszać z drewnianym pyłem, który pozostał po ostatnim szlifowaniu. W tym momencie niezwykle istotne jest doświadczenie osoby wykonującej szpachlowanie ponieważ powodzenie całego procesu zależy od konsystencji uzyskanej masy. Jeśli będzie ona zbyt rzadka to będzie wyciekała, a jeśli przygotujemy masę zbyt gęstą to może nastąpić jej wykruszanie.

Gdy już mamy masę plastyczną o odpowiedniej konsystencji i kolorze drewna rozprowadzamy ją po podłodze. Do tego celu wykorzystujemy szpachlę parkieciarską. Wypełniacz rozprowadzamy dokładnie po całej powierzchni. Im większe szczeliny wypełniamy tym więcej razy należy czynność powtórzyć. Przy naprawdę dużych szczelinach mogą być potrzebne nawet trzy aplikacje. Zwykle wystarczają jednak dwie.

Po zakończeniu szpachlowania czekamy na całkowite wyschnięcie masy. Średnio w przypadku szczelin do 1mm trwa to od 20 do 30 minut. Po tym czasie przystępujemy do kolejnego szlifowania, którego zadaniem jest usunięcie nadmiaru szpachli. Na tym etapie wykorzystujemy drobnoziarnisty papier ścierny.

Zamów usługę

Pracujemy od 8:00 do 21:00
NIP: 8262218678
REGON: 525299768
ul.Puławska 221, 02-715 Warszawa
Scroll to Top