Zmienimy Twoją podłogę nie do poznania (przed i po)
Lakierowanie parkietu
Podłogi parkietowe lakieruje się co najmniej w trzech warstwach, a nowe najlepiej w minimum czterech.
W zależności od rodzaju drewna można nałożyć więcej warstw.
Lakierowanie parkietu w Warszawie i okolicach, oferowane na naszej stronie, jest wykonywane przez naszych najlepszych specjalistów. W trakcie wieloletniego doświadczenia wybraliśmy najlepszego producenta lakierów do parkietu na świecie. Arboritec – to szwedzka firma, która produkuje chemię parkietową opartą na nanotechnologiach. Nowe lakiery Arboritec “Classic+” i Arboritec “Compo Avenue” są wzbogacone mikrocząsteczkami ceramicznymi. Lakier ten ma najlepsze parametry pod względem odporności na ścieranie i doskonale rozprowadza się podczas lakierowania parkietu.
Zalety cyklinowania parkietu
Lakier i olej-wosk do parkietu
Lakier do parkietu oraz olej-wosk są stosowane na całym świecie. Coroczny udział w międzynarodowych targach w Hanowerze gromadzi czołowych specjalistów i naukowców z całego świata. Jakość chemii parkietowej Arboritec zdecydowanie wyprzedza swoich szwedzkich i niemieckich konkurentów.
Unikalne właściwości antybakteryjne mają lakiery najnowszej generacji, takie jak Classic+, Compo Avenue i inne.
Zwróć uwagę, że oprócz ochrony drewna przed bakteriami i pleśnią, na samym lakierze nie rozwijają się bakterie, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach, gdzie przebywają małe dzieci.
Pomiędzy warstwami lakieru nanosimy specjalny żel do parkietu.
Wysokiej jakości żel przewyższa właściwościami samo pokrycie lakierem. Żel produkcji krajowej diametralnie różni się pod względem właściwości i absolutnie nie należy go stosować zamiast warstwy lakieru, ponieważ obniży to wytrzymałość powłoki.
Najlepszy żel jest produkowany w Szwecji przez firmę Bona.
To właśnie jego używamy w naszej pracy. Cena takiego żelu w sprzedaży detalicznej wynosi nawet 130 złotych za 5 litrów, w przeciwieństwie do krajowych odpowiedników, które są wielokrotnie tańsze, ale mają odpowiednio niższą jakość.
Gel do parkietu
Bardzo ważne jest nakładanie żelu specjalną firmową szpachelką ze stali nierdzewnej, która ma różną elastyczność z każdej strony.
Dla trwałego pokrycia równie istotna jest liczba warstw. Jeśli chcesz mieć monolityczną i długowieczną podłogę, zalecamy, aby nie ograniczać się do minimalnych trzech warstw, ale nałożyć od czterech do sześciu warstw, w tym żel.
Parkiety lakierowane są co najmniej w trzech warstwach, a nowe najlepiej co najmniej w czterech warstwach.
W zależności od gatunku drewna można nałożyć więcej warstw.
Przed wyborem lakieru warto skonsultować się z nami, aby dowiedzieć się, która opcja będzie najlepsza dla Twojego pomieszczenia.
Lakierowanie parkietu, którego cena podana jest na naszej stronie, wykonywane jest przez naszych najlepszych specjalistów. W trakcie wieloletniego doświadczenia wybraliśmy i oferujemy do wyboru trzech najlepszych producentów lakierów parkietowych na świecie.
Między warstwami nakładamy specjalny żel
Wysokiej jakości żel swoimi właściwościami przewyższa lakier. Żel krajowej produkcji znacznie różni się pod względem charakterystyki i w żadnym wypadku nie należy go stosować zamiast warstwy lakieru, bo będzie to ze szkodą dla trwałości powłoki.
Najlepszy żel jest produkowany w Szwecji przez firmę Bona i firmę Arboritec.
To właśnie jego używamy w naszej pracy. Cena takiego żelu w sprzedaży detalicznej sięga 130 złotych za pięć litrów, w przeciwieństwie do krajowego odpowiednika, który jest dziesiątki razy tańszy i odpowiedniej jakości.
Bardzo ważne jest nakładanie żelu specjalną markową nierdzewną szpachelką, która ma różną elastyczność z różnych stron.
Dla trwałego pokrycia równie istotna jest liczba warstw. Jeśli chcesz mieć monolityczną i długowieczną podłogę, zalecamy, aby nie ograniczać się do minimalnej ilości trzech warstw, ale nałożyć cztery do sześciu warstw, w tym żel.
Odwiedzając stare zamki i pałace, zwróć uwagę na wspaniałe parkiety w ich salach.Wydaje się, że te podłogi zostały położone dzisiaj, no, w najgorszym przypadku wczoraj. Ich lśniąca powierzchnia, pokryta przezroczystym lakierem „czystym jak łza niemowlęcia”, wygląda doskonale nawet po wiekach. Te lakiery zadziwiają współczesnych naukowców, ale nie są oni w stanie stworzyć czegoś podobnego. Niestety, receptura ich składu została bezpowrotnie utracona, mistrzowie nie przekazali jej potomkom. Wiemy na pewno jedno: te lakiery miały organiczną bazę.
Na dzień dzisiejszy lakierowanie parkietu w Warszawie dzieli się na trzy rodzaje, zależne od warunków eksploatacji podłóg, rodzaju parkietu i wymagań klienta. Na tej podstawie dobierany jest odpowiedni lakier. Idealnej formuły tego pokrycia – uniwersalnej na każdą okazję – jak dotąd nie wynaleziono.
Jedna odpowiedź – szlifujemy parkiet!
DLA MIESZKAŃ I INNYCH POMIESZCZEŃ
Tam, gdzie mieszka niewielka liczba osób, które używają miękkiego obuwia podczas przemieszczania się po domu, stosuje się lakier do parkietu (Arboritec DIY, ECO-LOGIC, CLASSIC+) o normalnym obciążeniu.
DLA POMIESZCZEŃ BIUROWYCH
W pomieszczeniach komercyjnych, gdzie jest zwiększony przepływ odwiedzających w twardym obuwiu zewnętrznym, lakierowanie parkietu odbywa się z użyciem lakieru o zwiększonym obciążeniu.
DLA SAL O WYSOKIEJ FREKWENCJI
Przy niestabilnych warunkach temperaturowych i wilgotności, w restauracjach, muzeach, barach i podobnych miejscach zaleca się stosowanie wodoodpornych impregnatów na bazie oleju-wosku Arboritec Hard Wax Oil, lub lakieru Arboritec Compo Aveny, a także lakierów UV, takich jak Arboritec UV-Elit.
Kolorowanie parkietu
Technologie kolorowania, które pojawiły się ostatnimi czasy, sprawiły, że
bezbarwne lakiery stały się mniej aktualne. Dobór koloru parkietu jest teraz
praktycznie nieograniczony, co daje lakiernikom szerokie możliwości
tworzenia dowolnych wnętrz. Po kilku latach można również, według
własnego życzenia, zmienić kolor lakierowanej podłogi na zupełnie inny.
Lakierowanie parkietu, którego cena (Warszawa) na pewno Ci się spodoba,
wykonywane jest w co najmniej trzech warstwach na gruntowanej
powierzchni. Zużycie lakieru wynosi średnio 1 litr na 8-10 m² powierzchni.
Lakier należy nakładać na idealnie czystą podłogę w temperaturze od 15 do
22°C. Szczególnie zalecane są specjalne warunki dla nowoczesnych
podłóg z ogrzewaniem. Parkiet jest gotowy do użytkowania po dwudziestu
czterech godzinach od nałożenia ostatniej warstwy, jednak intensywne
korzystanie możliwe jest dopiero po trzech dniach, a najlepiej po dwóch
tygodniach. Dopiero po zakończeniu lakierowania można wnosić meble do
pomieszczenia.